• rws_header_right_1.png
  • rws_header_right_2.png
  • rws_header_right_3.png

WCZK: IGW-PIB OSTRZEGA:DESZCZ i BURZE/1 lubuskie (wszystkie  powiaty) od 19:00/15.05 do 19:00/16.05.2019, lokalnie 35 mm, porywy do 60 km/h.

Ratownictwo Wodne Sława w Szkole Podstawowej w Sławie, rozpoczęło serię zajęć mających na celu upowszechnieniu bezpiecznego zachowania się na wodzie, doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz popularyzację wśród uczniów żeglarstwa jako dyscypliny sportu lub rekreacji.

 13
 
 
Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego przypada na 28 kwietnia (niedziela)
Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego (ang. International Day of Search and Rescue dogs) został ustanowiony przez IRO (The International Rescue Dog Organisation) w 2008 roku i od tamtej pory, każdego roku w ostatnią niedzielę kwietnia jest świętowany przez ratowników z psami poszukiwawczo-ratowniczymi. Psy poszukiwawczo-ratownicze, to psy o rożnych specjalnościach: lawinowe, terenowe, gruzowiskowe czy wodne. Ich zadaniem jest odnajdywanie osób zaginionych pod lawinami, gruzami budynków, czy w trudnym terenie. Z okazji Dnia Psa Ratowniczego w Polsce odbywa się coraz więcej imprez organizowanych przez grupy poszukiwawczo-ratownicze, w trakcie których można poznać czworonożnych ratowników oraz ich przewodników, jak również poznać specyfikę działań grup ratowniczych.
 
111
 
 
 

Zdrowych pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, Pełnych Miłości, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym. Ratownikom Spokojnej Służby.

                                               Mokrego Dyngusa

Życzy Ratownictwo Wodne Sława 

Wielkanocna pisanka na kolorowance do wydrukowania