• rws_header_right_1.png
  • rws_header_right_2.png
  • rws_header_right_3.png
Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego przypada na 28 kwietnia (niedziela)
Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego (ang. International Day of Search and Rescue dogs) został ustanowiony przez IRO (The International Rescue Dog Organisation) w 2008 roku i od tamtej pory, każdego roku w ostatnią niedzielę kwietnia jest świętowany przez ratowników z psami poszukiwawczo-ratowniczymi. Psy poszukiwawczo-ratownicze, to psy o rożnych specjalnościach: lawinowe, terenowe, gruzowiskowe czy wodne. Ich zadaniem jest odnajdywanie osób zaginionych pod lawinami, gruzami budynków, czy w trudnym terenie. Z okazji Dnia Psa Ratowniczego w Polsce odbywa się coraz więcej imprez organizowanych przez grupy poszukiwawczo-ratownicze, w trakcie których można poznać czworonożnych ratowników oraz ich przewodników, jak również poznać specyfikę działań grup ratowniczych.
 
111
 
 
 

Zdrowych pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, Pełnych Miłości, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym. Ratownikom Spokojnej Służby.

                                               Mokrego Dyngusa

Życzy Ratownictwo Wodne Sława 

Wielkanocna pisanka na kolorowance do wydrukowania

jezioro sławskie

MistrzPsy 3

Nasz pupil nowofunland Grand i przewodnik Robert Wagner, wraz z zespołem szkolącym uczestniczyli w  12 Mistrzostwa Polski Psów Ratowniczych i Pracujących w Wodzie w Dąbrowie Górniczej...

Od czwartku 26 lipca od godziny 14:00 do soboty 28 lipca do godziny 20:00 na terenie całego województwa lubuskiego przewidywane są bardzo wysokie temperatury powietrza - od 18 do 32 stopni. Już teraz temperatura wody w Jeziorze Sławskim przekracza 25 stopni.

Funkcjonariuszom i pracownikom Policji składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej służby. Ratownictwo Wodne Sława

2018.06.17 IX PUCHAR RATOWNICTWA WODNEGO 369

Drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach zwyciężyła w  IX Pucharze Polski Zachodniej Ratownictwa Wodnego i Działań Przeciwpowodziowych. W rywalizacji, nad którą patronat przyjęli: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Lubuski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr inż. Patryk Maruszak wzięło udział czternaście drużyn.

Puch1

15 czerwca, w najbliższy piątek o godzinie 17:00 na Rynku w Bytomiu Odrzańskim rozpocznie się IX Puchar Polski Zachodniej Ratownictwa Wodnego i Działań Przeciwpowodziowych. Patronat nad zmaganiami 14 drużyn objęli: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz  Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - mł. bryg. mgr inż. Patryk Maruszak.

M12

Paweł Radziński z Gorzowa Wielkopolskiego z czasem 3 godziny 6 minut i 32 sekundy został zwycięzcą tegorocznego VII Maratonu Pływackiego o Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego na dystansie 10 kilometrów.