• rws_header_right_1.png
  • rws_header_right_2.png
  • rws_header_right_3.png

jezioro sławskie

MistrzPsy 3

Nasz pupil nowofunland Grand i przewodnik Robert Wagner, wraz z zespołem szkolącym uczestniczyli w  12 Mistrzostwa Polski Psów Ratowniczych i Pracujących w Wodzie w Dąbrowie Górniczej...

Od czwartku 26 lipca od godziny 14:00 do soboty 28 lipca do godziny 20:00 na terenie całego województwa lubuskiego przewidywane są bardzo wysokie temperatury powietrza - od 18 do 32 stopni. Już teraz temperatura wody w Jeziorze Sławskim przekracza 25 stopni.

Funkcjonariuszom i pracownikom Policji składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej służby. Ratownictwo Wodne Sława

2018.06.17 IX PUCHAR RATOWNICTWA WODNEGO 369

Drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach zwyciężyła w  IX Pucharze Polski Zachodniej Ratownictwa Wodnego i Działań Przeciwpowodziowych. W rywalizacji, nad którą patronat przyjęli: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Lubuski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr inż. Patryk Maruszak wzięło udział czternaście drużyn.

Puch1

15 czerwca, w najbliższy piątek o godzinie 17:00 na Rynku w Bytomiu Odrzańskim rozpocznie się IX Puchar Polski Zachodniej Ratownictwa Wodnego i Działań Przeciwpowodziowych. Patronat nad zmaganiami 14 drużyn objęli: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz  Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - mł. bryg. mgr inż. Patryk Maruszak.

M12

Paweł Radziński z Gorzowa Wielkopolskiego z czasem 3 godziny 6 minut i 32 sekundy został zwycięzcą tegorocznego VII Maratonu Pływackiego o Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego na dystansie 10 kilometrów.

Od godziny 13:00 w sobotę 9 czerwca do godziny 18:00 10 czerwca (niedziela) na terenie województwa lubuskiego przewidywane są wysokie temperatury powietrza - od 17 stopni w nocy do 31 stopni w dzień.

W sobotę 9 czerwca w godzinach 16:30 - 22:00 w powiatach: krośnieńskim, nowosolskim, zielonogórskim, żagańskim i żarskim możliwe burze z gradobiciem. 

Informacja IMGW-PIB

Dziewięciu śmiałków weźmie w tym roku udział w VII Maratonie Pływackim o Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego na dystansie 10 kilometrów. By móc ich oglądać i nie przeszkadzać podczas rywalizacji prezentujemy mapkę przebiegu trasy.

trasa VII Maratonu

 

Szkoleniowy i pracowity był tegoroczny Dzień Dziecka w bazie Ratownictwa Wodnego Sława. 

RWS DD1815