• rws_header_right_1.png
  • rws_header_right_2.png
  • rws_header_right_3.png

Ratownictwo Wodne Sława ogłasza nabór do projektu "BEZPIECZNI NAD WODĄ - DELFINEK"  dla dzieci i młodzieży szkolnej powiatu wschowskiego. Liczba miejsc ograniczona. 

Celem projektu jes:

1/ Zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej nurkowania

2/ Poznanie celów  ochrony środowiska wodnego

3/ nauczenie się poruszania w świecie podwodnym 

4/ Poznanie akwenów ziemi wschowskiej

5/ Umiejętność zachowania w grupie

6/ Nabycie umiejętności podejmowania decyzji

Miejsce realizacji zadania: Baza Ratownictwa Wodnego Sława, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 23 / ośrodek PCK nad Jeziorem Sławskim /

KARTA ZGŁOSZENIA

Warunkiem uczestnictwa dziecka w programie jest dokonanie zgłoszenia na karcie zgłoszenia i przesłanie pod adres; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz kolejność zgłoszeń. 

Charakterystyka zadania:

Zajęcia będą prowadzone w systemie PADI, uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do bezpiecznego zanurzania się w nieprzebraną otchłań podwodnego świata. 

Założeniem szkolenia jest nie tylko nauka nurkowania ale także sprawienie przyjemności jego uczestnikom, którzy w prosty sposób mogą zdobyć odpowiednią wiedzę.

Każdy uczestnik szkolenia  otrzyma materiały szkoleniowe oraz niezbędny sprzęt potrzebny do uczestnictwa w zajęciach.

Zajęcia  są podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Zajęcia prowadzone  w systemie modułowym.

Moduł I; podwodny świat, sprzęt nurkowy, nurkowanie w systemie partnerskim, ćwiczenia praktyczne w wodzie. 

Moduł II; adaptacja człowieka do środowiska wodnego, oddychanie pod wodą, sprzęt nurkowy, porozumiewanie się pod wodą, ćwiczenia praktyczne w wodzie.

Moduł III; środowisko nurkowe, planowanie nurkowania, nurkowanie z łodzi, postępowania w sytułacjach awaryjnych, ćwiczenia praktyczne w wodzie.